İçeriğe geç

Aydın Tokat Arası Kaç KM

Aydın Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Tokat arası kaç km? Aydın Tokat arası kaç saat? Aydın Tokat yol tarifi? Aydın Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Aydın Tokat Arası Kaç KM

Aydın Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 927 km’dir. Aydın Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 752 km’dir.

Aydın Tokat Arası Kaç KM

Aydın Tokat Arası Kaç Saat

Aydın Tokat arası kaç saat; Aydın Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 927 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 752 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Aydın Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 927 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 51 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 75 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.