İçeriğe geç

Aydın Sivas Arası Kaç KM

Aydın Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Sivas arası kaç km? Aydın Sivas arası kaç saat? Aydın Sivas yol tarifi? Aydın Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Aydın Sivas Arası Kaç KM

Aydın Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 947 km’dir. Aydın Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 772 km’dir.

Aydın Sivas Arası Kaç KM

Aydın Sivas Arası Kaç Saat

Aydın Sivas arası kaç saat; Aydın Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 947 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 772 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Aydın Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 947 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 53 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 76 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.