İçeriğe geç

Aydın Şırnak Arası Kaç KM

Aydın Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Şırnak arası kaç km? Aydın Şırnak arası kaç saat? Aydın Şırnak yol tarifi? Aydın Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Aydın Şırnak Arası Kaç KM

Aydın Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1542 km’dir. Aydın Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1236 km’dir.

Aydın Şırnak Arası Kaç KM

Aydın Şırnak Arası Kaç Saat

Aydın Şırnak arası kaç saat; Aydın Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1542 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 19 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1236 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

17 saat 30 dakika

Otobüs ile;

19 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 10 dakika

Aydın Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1542 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 85 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 124 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.