İçeriğe geç

Aydın Sinop Arası Kaç KM

Aydın Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Sinop arası kaç km? Aydın Sinop arası kaç saat? Aydın Sinop yol tarifi? Aydın Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Aydın Sinop Arası Kaç KM

Aydın Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 950 km’dir. Aydın Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 738 km’dir.

Aydın Sinop Arası Kaç KM

Aydın Sinop Arası Kaç Saat

Aydın Sinop arası kaç saat; Aydın Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 950 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 738 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Aydın Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 950 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 53 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 77 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.