İçeriğe geç

Aydın Siirt Arası Kaç KM

Aydın Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Siirt arası kaç km? Aydın Siirt arası kaç saat? Aydın Siirt yol tarifi? Aydın Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Aydın Siirt Arası Kaç KM

Aydın Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1506 km’dir. Aydın Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1184 km’dir.

Aydın Siirt Arası Kaç KM

Aydın Siirt Arası Kaç Saat

Aydın Siirt arası kaç saat; Aydın Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1506 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1184 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat 30 dakika

Otobüs ile;

18 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 5 dakika

Aydın Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1506 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 83 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 121 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.