İçeriğe geç

Aydın Sakarya Arası Kaç KM

Aydın Sakarya arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Sakarya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Sakarya arası kaç km? Aydın Sakarya arası kaç saat? Aydın Sakarya yol tarifi? Aydın Sakarya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Sakarya İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Aydın Sakarya Arası Kaç KM

Aydın Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 522 km’dir. Aydın Sakarya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 368 km’dir.

Aydın Sakarya Arası Kaç KM

Aydın Sakarya Arası Kaç Saat

Aydın Sakarya arası kaç saat; Aydın Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 522 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Aydın Sakarya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Sakarya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 368 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Aydın Sakarya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 522 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 29 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 42 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Sakarya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Sakarya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.