İçeriğe geç

Aydın Rize Arası Kaç KM

Aydın Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Rize arası kaç km? Aydın Rize arası kaç saat? Aydın Rize yol tarifi? Aydın Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Aydın Rize Arası Kaç KM

Aydın Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1368 km’dir. Aydın Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1095 km’dir.

Aydın Rize Arası Kaç KM

Aydın Rize Arası Kaç Saat

Aydın Rize arası kaç saat; Aydın Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1368 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1095 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat

Aydın Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1368 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 76 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 110 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.