İçeriğe geç

Aydın Ordu Arası Kaç KM

Aydın Ordu arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Ordu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Ordu arası kaç km? Aydın Ordu arası kaç saat? Aydın Ordu yol tarifi? Aydın Ordu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Ordu İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Ordu ili;

Karadeniz Anadolu bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Aydın Ordu Arası Kaç KM

Aydın Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1053 km’dir. Aydın Ordu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 837 km’dir.

Aydın Ordu Arası Kaç KM

Aydın Ordu Arası Kaç Saat

Aydın Ordu arası kaç saat; Aydın Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1053 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Ordu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Ordu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 837 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 36 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 36 dakika

Aydın Ordu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1053 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 58 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 85 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Ordu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Ordu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.