İçeriğe geç

Aydın Niğde Arası Kaç KM

Aydın Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Niğde arası kaç km? Aydın Niğde arası kaç saat? Aydın Niğde yol tarifi? Aydın Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Aydın Niğde Arası Kaç KM

Aydın Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 742 km’dir. Aydın Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 601 km’dir.

Aydın Niğde Arası Kaç KM

Aydın Niğde Arası Kaç Saat

Aydın Niğde arası kaç saat; Aydın Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 742 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Aydın Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 601 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Aydın Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 742 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 60 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.