İçeriğe geç

Aydın Nevşehir Arası Kaç KM

Aydın Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Nevşehir arası kaç km? Aydın Nevşehir arası kaç saat? Aydın Nevşehir yol tarifi? Aydın Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Aydın Nevşehir Arası Kaç KM

Aydın Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 716 km’dir. Aydın Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 607 km’dir.

Aydın Nevşehir Arası Kaç KM

Aydın Nevşehir Arası Kaç Saat

Aydın Nevşehir arası kaç saat; Aydın Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 716 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Aydın Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 607 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Aydın Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 716 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 40 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 58 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.