İçeriğe geç

Aydın Muğla Arası Kaç KM

Aydın Muğla arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Muğla şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Muğla arası kaç km? Aydın Muğla arası kaç saat? Aydın Muğla yol tarifi? Aydın Muğla arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Muğla İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Muğla ili;

Ege bölgesinde yer alan Muğla ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Muğla ili yüzölçümü yaklaşık 12.654 km2’dir. Muğla ilinin coğrafi konumu ise 37.030278°N 28.506389°E GPS koordinatlarıdır.

Aydın Muğla Arası Kaç KM

Aydın Muğla arası mesafe karayolu ile yaklaşık 133 km’dir. Aydın Muğla arası mesafe havayolu ile yaklaşık 73 km’dir.

Aydın Muğla Arası Kaç KM

Aydın Muğla Arası Kaç Saat

Aydın Muğla arası kaç saat; Aydın Muğla arası mesafe karayolu ile yaklaşık 133 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Muğla arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Muğla arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 73 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

35 dakika

Aydın Muğla Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Muğla arası mesafe karayolu ile yaklaşık 133 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 8 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 11 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Muğla Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Muğla arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muğla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muğla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.