İçeriğe geç

Aydın Mardin Arası Kaç KM

Aydın Mardin arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Mardin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Mardin arası kaç km? Aydın Mardin arası kaç saat? Aydın Mardin yol tarifi? Aydın Mardin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Mardin İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Aydın Mardin Arası Kaç KM

Aydın Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1363 km’dir. Aydın Mardin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1072 km’dir.

Aydın Mardin Arası Kaç KM

Aydın Mardin Arası Kaç Saat

Aydın Mardin arası kaç saat; Aydın Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1363 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Mardin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Mardin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1072 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 55 dakika

Aydın Mardin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1363 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 75 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 110 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Mardin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Mardin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.