İçeriğe geç

Aydın Malatya Arası Kaç KM

Aydın Malatya arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Malatya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Malatya arası kaç km? Aydın Malatya arası kaç saat? Aydın Malatya yol tarifi? Aydın Malatya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Malatya İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS  koordinatlarıdır.

Aydın Malatya Arası Kaç KM

Aydın Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1133 km’dir. Aydın Malatya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 921 km’dir.

Aydın Malatya Arası Kaç KM

Aydın Malatya Arası Kaç Saat

Aydın Malatya arası kaç saat; Aydın Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1133 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Malatya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Malatya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 921 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 45 dakika

Aydın Malatya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1133 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 63 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 91 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Malatya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Malatya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.