İçeriğe geç

Aydın Kütahya Arası Kaç KM

Aydın Kütahya arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Kütahya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Kütahya arası kaç km? Aydın Kütahya arası kaç saat? Aydın Kütahya yol tarifi? Aydın Kütahya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Kütahya İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Aydın Kütahya Arası Kaç KM

Aydın Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 313 km’dir. Aydın Kütahya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 222 km’dir.

Aydın Kütahya Arası Kaç KM

Aydın Kütahya Arası Kaç Saat

Aydın Kütahya arası kaç saat; Aydın Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 313 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Kütahya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Kütahya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 222 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Aydın Kütahya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 313 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 18 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 25 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Kütahya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Kütahya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.