İçeriğe geç

Aydın Kırıkkale Arası Kaç KM

Aydın Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Kırıkkale arası kaç km? Aydın Kırıkkale arası kaç saat? Aydın Kırıkkale yol tarifi? Aydın Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Aydın Kırıkkale Arası Kaç KM

Aydın Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 673 km’dir. Aydın Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 540 km’dir.

Aydın Kırıkkale Arası Kaç KM

Aydın Kırıkkale Arası Kaç Saat

Aydın Kırıkkale arası kaç saat; Aydın Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 673 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Aydın Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 540 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Aydın Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 673 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 38 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 54 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.