İçeriğe geç

Aydın Kastamonu Arası Kaç KM

Aydın Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Kastamonu arası kaç km? Aydın Kastamonu arası kaç saat? Aydın Kastamonu yol tarifi? Aydın Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Aydın Kastamonu Arası Kaç KM

Aydın Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 777 km’dir. Aydın Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 603 km’dir.

Aydın Kastamonu Arası Kaç KM

Aydın Kastamonu Arası Kaç Saat

Aydın Kastamonu arası kaç saat; Aydın Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 777 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Aydın Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 603 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Aydın Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 777 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 43 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 63 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.