İçeriğe geç

Aydın Kars Arası Kaç KM

Aydın Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Kars arası kaç km? Aydın Kars arası kaç saat? Aydın Kars yol tarifi? Aydın Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Aydın Kars Arası Kaç KM

Aydın Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1626 km’dir. Aydın Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1349 km’dir.

Aydın Kars Arası Kaç KM

Aydın Kars Arası Kaç Saat

Aydın Kars arası kaç saat; Aydın Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1626 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 18 saat sürmektedir. Aydın Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 20 saat sürmektedir. Aydın Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1349 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

18 saat

Otobüs ile;

20 saat

Uçak ile;

2 saat 20 dakika

Aydın Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1626 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 90 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 131 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.