İçeriğe geç

Aydın Karaman Arası Kaç KM

Aydın Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Karaman arası kaç km? Aydın Karaman arası kaç saat? Aydın Karaman yol tarifi? Aydın Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Aydın Karaman Arası Kaç KM

Aydın Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 582 km’dir. Aydın Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 426 km’dir.

Aydın Karaman Arası Kaç KM

Aydın Karaman Arası Kaç Saat

Aydın Karaman arası kaç saat; Aydın Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 582 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Aydın Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 426 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Aydın Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 582 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 47 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.