İçeriğe geç

Aydın Karabük Arası Kaç KM

Aydın Karabük arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Karabük şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Karabük arası kaç km? Aydın Karabük arası kaç saat? Aydın Karabük yol tarifi? Aydın Karabük arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Karabük İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Aydın Karabük Arası Kaç KM

Aydın Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 749 km’dir. Aydın Karabük arası mesafe havayolu ile yaklaşık 525 km’dir.

Aydın Karabük Arası Kaç KM

Aydın Karabük Arası Kaç Saat

Aydın Karabük arası kaç saat; Aydın Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 749 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Karabük arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Aydın Karabük arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 525 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Aydın Karabük Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 749 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 60 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Karabük Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Karabük arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.