İçeriğe geç

Aydın Isparta Arası Kaç KM

Aydın Isparta arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Isparta şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Isparta arası kaç km? Aydın Isparta arası kaç saat? Aydın Isparta yol tarifi? Aydın Isparta arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Isparta İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Isparta ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Isparta ili yüzölçümü yaklaşık 8.993 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37°57′24″K 30°57′39″D GPS koordinatlarıdır.

Aydın Isparta Arası Kaç KM

Aydın Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 245 km’dir. Aydın Isparta arası mesafe havayolu ile yaklaşık 184 km’dir.

Aydın Isparta Arası Kaç KM

Aydın Isparta Arası Kaç Saat

Aydın Isparta arası kaç saat; Aydın Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 245 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Aydın Isparta arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Aydın Isparta arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 184 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

45 dakika

Aydın Isparta Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 245 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 14 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 20 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Isparta Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Isparta arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.