İçeriğe geç

Aydın Iğdır Arası Kaç KM

Aydın Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Iğdır arası kaç km? Aydın Iğdır arası kaç saat? Aydın Iğdır yol tarifi? Aydın Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Aydın Iğdır Arası Kaç KM

Aydın Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1712 km’dir. Aydın Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1421 km’dir.

Aydın Iğdır Arası Kaç KM

Aydın Iğdır Arası Kaç Saat

Aydın Iğdır arası kaç saat; Aydın Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1712kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 19 saat sürmektedir. Aydın Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 21 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1421 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 23 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

19 saat

Otobüs ile;

21 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 23 dakika

Aydın Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1712 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 95 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 137 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.