İçeriğe geç

Aydın Hakkâri Arası Kaç KM

Aydın Hakkâri arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Hakkâri arası kaç km? Aydın Hakkâri arası kaç saat? Aydın Hakkâri yol tarifi? Aydın Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Aydın Hakkâri Arası Kaç KM

Aydın Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1756 km’dir. Aydın Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1399 km’dir.

Aydın Hakkâri Arası Kaç KM

Aydın Hakkâri Arası Kaç Saat

Aydın Hakkâri arası kaç saat; Aydın Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1756 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 20 saat sürmektedir. Aydın Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 22 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1399 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 22 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

20 saat

Otobüs ile;

22 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 22 dakika

Aydın Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1756 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 97 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 141 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.