İçeriğe geç

Aydın Giresun Arası Kaç KM

Aydın Giresun arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Giresun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Giresun arası kaç km? Aydın Giresun arası kaç saat? Aydın Giresun yol tarifi? Aydın Giresun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Giresun İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Giresun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D  GPS koordinatlarıdır.

Aydın Giresun Arası Kaç KM

Aydın Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1158 km’dir. Aydın Giresun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 921 km’dir.

Aydın Giresun Arası Kaç KM

Aydın Giresun Arası Kaç Saat

Aydın Giresun arası kaç saat; Aydın Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1158 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat sürmektedir. Aydın Giresun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat sürmektedir. Aydın Giresun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 921 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat

Otobüs ile;

15 saat

Uçak ile;

1 saat 45 dakika

Aydın Giresun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1158 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 64 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 93 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Giresun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Giresun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.