İçeriğe geç

Aydın Erzincan Arası Kaç KM

Aydın Erzincan arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Erzincan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Erzincan arası kaç km? Aydın Erzincan arası kaç saat? Aydın Erzincan yol tarifi? Aydın Erzincan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Erzincan İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km2’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Aydın Erzincan Arası Kaç KM

Aydın Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1190 km’dir. Aydın Erzincan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 980 km’dir.

Aydın Erzincan Arası Kaç KM

Aydın Erzincan Arası Kaç Saat

Aydın Erzincan arası kaç saat; Aydın Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1190 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Erzincan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Erzincan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 980 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

Aydın Erzincan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1190 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 66 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 96 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Erzincan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Erzincan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.