İçeriğe geç

Aydın Elazığ Arası Kaç KM

Aydın Elazığ arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Elazığ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Elazığ arası kaç km? Aydın Elazığ arası kaç saat? Aydın Elazığ yol tarifi? Aydın Elazığ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Elazığ İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Aydın Elazığ Arası Kaç KM

Aydın Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1190 km’dir. Aydın Elazığ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 945 km’dir.

Adana Aydın Arası Kaç KM

Aydın Elazığ Arası Kaç Saat

Aydın Elazığ arası kaç saat; Aydın Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1190 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Elazığ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Elazığ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 945 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 45 dakika

Aydın Elazığ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1190 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 66 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 96 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Elazığ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Elazığ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.