İçeriğe geç

Aydın Edirne Arası Kaç KM

Aydın Edirne arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Edirne şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Edirne arası kaç km? Aydın Edirne arası kaç saat? Aydın Edirne yol tarifi? Aydın Edirne arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Edirne İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Aydın Edirne Arası Kaç KM

Aydın Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 613 km’dir. Aydın Edirne arası mesafe havayolu ile yaklaşık 442 km’dir.

Aydın Edirne Arası Kaç KM

Aydın Edirne Arası Kaç Saat

Aydın Edirne arası kaç saat; Aydın Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 613 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Aydın Edirne arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Edirne arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 442 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Aydın Edirne Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 613 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 50 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Edirne Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Edirne arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.