İçeriğe geç

Aydın Denizli Arası Kaç KM

Aydın Denizli arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Denizli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Denizli arası kaç km? Aydın Denizli arası kaç saat? Aydın Denizli yol tarifi? Aydın Denizli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Denizli İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS koordinatlarıdır.

Aydın Denizli Arası Kaç KM

Aydın Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 103 km’dir. Aydın Denizli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 71 km’dir.

Aydın Denizli Arası Kaç KM

Aydın Denizli Arası Kaç Saat

Aydın Denizli arası kaç saat; Aydın Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 103 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Denizli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Denizli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 71 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

35 dakika

Aydın Denizli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 103 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 6 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 9 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Denizli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Denizli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.