İçeriğe geç

Aydın Çorum Arası Kaç KM

Aydın Çorum arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Çorum şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Çorum arası kaç km? Aydın Çorum arası kaç saat? Aydın Çorum yol tarifi? Aydın Çorum arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Çorum İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS  koordinatlarıdır.

Aydın Çorum Arası Kaç KM

Aydın Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 835 km’dir. Aydın Çorum arası mesafe havayolu ile yaklaşık 684 km’dir.

Aydın Çorum Arası Kaç KM

Aydın Çorum Arası Kaç Saat

Aydın Çorum arası kaç saat; Aydın Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 835 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Çorum arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Aydın Çorum arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 684 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Aydın Çorum Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 835 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 46 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 67 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Çorum Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Çorum arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.