İçeriğe geç

Aydın Çankırı Arası Kaç KM

Aydın Çankırı arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Çankırı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Çankırı arası kaç km? Aydın Çankırı arası kaç saat? Aydın Çankırı yol tarifi? Aydın Çankırı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Çankırı İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Aydın Çankırı Arası Kaç KM

Aydın Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 727 km’dir. Aydın Çankırı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 585 km’dir.

Aydın Çankırı Arası Kaç KM

Aydın Çankırı Arası Kaç Saat

Aydın Çankırı arası kaç saat; Aydın Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 727 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Aydın Çankırı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Çankırı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 585 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Aydın Çankırı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 727 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 40 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 59 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Çankırı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Çankırı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.