İçeriğe geç

Aydın Çanakkale Arası Kaç KM

Aydın Çanakkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Çanakkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Çanakkale arası kaç km? Aydın Çanakkale arası kaç saat? Aydın Çanakkale yol tarifi? Aydın Çanakkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Çanakkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Aydın Çanakkale Arası Kaç KM

Aydın Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 507 km’dir. Aydın Çanakkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 314 km’dir.

Aydın Çanakkale Arası Kaç KM

Aydın Çanakkale Arası Kaç Saat

Aydın Çanakkale arası kaç saat; Aydın Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 507 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Çanakkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Aydın Çanakkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 314 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

55 dakika

Aydın Çanakkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 507 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 41 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Çanakkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Çanakkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.