İçeriğe geç

Bursa Aydın Arası Kaç KM

Bursa Aydın arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Aydın şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Aydın arası kaç km? Bursa Aydın arası kaç saat? Bursa Aydın yol tarifi? Bursa Aydın arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Aydın İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Bursa Aydın Arası Kaç KM

Bursa Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 464 km’dir. Bursa Aydın arası mesafe havayolu ile yaklaşık 269 km’dir.

Bursa Aydın Arası Kaç KM

Bursa Aydın Arası Kaç Saat

Bursa Aydın arası kaç saat; Bursa Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 464 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Aydın arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Bursa Aydın arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 269 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 51 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

51 dakika

Bursa Aydın Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 464 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Aydın Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Aydın arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.