İçeriğe geç

Aydın Burdur Arası Kaç KM

Aydın Burdur arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Burdur şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Burdur arası kaç km? Aydın Burdur arası kaç saat? Aydın Burdur yol tarifi? Aydın Burdur arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Burdur İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Aydın Burdur Arası Kaç KM

Aydın Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 219 km’dir. Aydın Burdur arası mesafe havayolu ile yaklaşık 161 km’dir.

Adana Aydın Arası Kaç KM

Aydın Burdur Arası Kaç Saat

Aydın Burdur arası kaç saat; Aydın Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 219 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Burdur arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Burdur arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 161 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Aydın Burdur Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 219 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 13 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 18 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Burdur Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Burdur arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.