İçeriğe geç

Aydın Bitlis Arası Kaç KM

Aydın Bitlis arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Bitlis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Bitlis arası kaç km? Aydın Bitlis arası kaç saat? Aydın Bitlis yol tarifi? Aydın Bitlis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Bitlis İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Aydın Bitlis Arası Kaç KM

Aydın Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1573 km’dir. Aydın Bitlis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1250 km’dir.

Aydın Bitlis Arası Kaç KM

Aydın Bitlis Arası Kaç Saat

Aydın Bitlis arası kaç saat; Aydın Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1573 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Bitlis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 19 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Bitlis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1250 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

17 saat 30 dakika

Otobüs ile;

19 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 10 dakika

Aydın Bitlis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1573 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 87 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 126 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Bitlis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Bitlis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.