İçeriğe geç

Aydın Bayburt Arası Kaç KM

Aydın Bayburt arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Bayburt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Bayburt arası kaç km? Aydın Bayburt arası kaç saat? Aydın Bayburt yol tarifi? Aydın Bayburt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Bayburt İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Bayburt ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bayburt ili yüzölçümü yaklaşık 3,741km2’dir. Bayburt ilinin coğrafi konumu ise 40°14′12″K 40°13′25″D GPS         koordinatlarıdır.

Aydın Bayburt Arası Kaç KM

Aydın Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1329 km’dir. Aydın Bayburt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1103 km’dir.

Aydın Bayburt Arası Kaç KM

Aydın Bayburt Arası Kaç Saat

Aydın Bayburt arası kaç saat; Aydın Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1329 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Bayburt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Bayburt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1103 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat

Aydın Bayburt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1329 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 74 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 107 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Bayburt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Bayburt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bayburt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayburt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.