İçeriğe geç

Aydın Batman Arası Kaç KM

Aydın Batman arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Batman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Batman arası kaç km? Aydın Batman arası kaç saat? Aydın Batman yol tarifi? Aydın Batman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Batman İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS          koordinatlarıdır.

Aydın Batman Arası Kaç KM

Aydın Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1497 km’dir. Aydın Batman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1167 km’dir.

Aydın Batman Arası Kaç KM

Aydın Batman Arası Kaç Saat

Aydın Batman arası kaç saat; Aydın Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1497 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Batman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Batman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1167 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat 30 dakika

Otobüs ile;

18 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 5 dakika

Aydın Batman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1497 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 83 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 120 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Batman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Batman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.