İçeriğe geç

Aydın Ardahan Arası Kaç KM

Aydın Ardahan arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Ardahan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Ardahan arası kaç km? Aydın Ardahan arası kaç saat? Aydın Ardahan yol tarifi? Aydın Ardahan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Ardahan İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Aydın Ardahan Arası Kaç KM

Aydın Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1646 km’dir. Aydın Ardahan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1326 km’dir.

Aydın Ardahan Arası Kaç KM

Aydın Ardahan Arası Kaç Saat

Aydın Ardahan arası kaç saat; Aydın Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1646 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Ardahan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 20 saat 30 dakika saat sürmektedir. Aydın Ardahan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1326 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 16 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

18 saat 30 dakika

Otobüs ile;

20 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 16 dakika

Aydın Ardahan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1646 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 91 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 132 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Ardahan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Ardahan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.