İçeriğe geç

Aydın Aksaray Arası Kaç KM

Aydın Aksaray arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Aksaray şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Aksaray arası kaç km? Aydın Aksaray arası kaç saat? Aydın Aksaray yol tarifi? Aydın Aksaray arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Aksaray İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Aydın Aksaray Arası Kaç KM

Aydın Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 601 km’dir. Aydın Aksaray arası mesafe havayolu ile yaklaşık 491 km’dir.

Aydın Aksaray Arası Kaç KM

Aydın Aksaray Arası Kaç Saat

Aydın Aksaray arası kaç saat; Aydın Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 601 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Aksaray arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Aydın Aksaray arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 491 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Aydın Aksaray Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 601 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 49 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Aksaray Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Aksaray arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.