İçeriğe geç

Aydın Ağrı Arası Kaç KM

Aydın Ağrı arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Ağrı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Ağrı arası kaç km? Aydın Ağrı arası kaç saat? Aydın Ağrı yol tarifi? Aydın Ağrı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Ağrı İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS       koordinatlarıdır.

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Aydın Ağrı Arası Kaç KM

Aydın Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1605 km’dir. Aydın Ağrı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1335 km’dir.

Aydın Ağrı Arası Kaç Saat

Aydın Ağrı arası kaç saat; Aydın Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1605 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 18 saat sürmektedir. Aydın Ağrı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 20 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Ağrı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1335 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

18 saat

Otobüs ile;

20 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 20 dakika

Aydın Ağrı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1605 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 89 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 129 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Ağrı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Ağrı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.