İçeriğe geç

Aydın Afyon Arası Kaç KM

Aydın Afyon arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Afyon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Afyon arası kaç km? Aydın Afyon arası kaç saat? Aydın Afyon yol tarifi? Aydın Afyon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Afyon İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS       koordinatlarıdır.

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km² ’dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Aydın Afyon Arası Kaç KM

Aydın Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 283 km’dir. Aydın Afyon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 209 km’dir.

Aydın Afyon Arası Kaç KM

Aydın Afyon Arası Kaç Saat

Aydın Afyon arası kaç saat; Aydın Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 283 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Afyon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Afyon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 209 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 43 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

33 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

43 dakika

Aydın Afyon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 283 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 16 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 23 litre (100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Afyon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Afyon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.