İçeriğe geç

Aybastı Yol Tarifi

Ordu Aybastı yol tarifi; yazımızda öncelikle Aybastı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aybastı’ya nasıl gidilir? Aybastı yol tarifi? Aybastı yol haritası? Aybastı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aybastı İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu’nun ilçesi olan Aybastı, Ordu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Aybastı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 250 km2’dir. Aybastı ilçesinin rakımı ise 741 m olarak hesaplanmıştır. Aybastı ilçesinin Kuzeyinde Kabataş, doğusunda Gölköy, batısında Korgan, Güneyinde ise Sivas ilçeleri bulunmaktadır. Aybastı ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Aybastı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Aybastı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 22.027 nüfusa sahiptir.

Aybastı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Aybastı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Aybastı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Aybastı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aybastı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Aybastı’ya Nasıl Gidilir? Aybastı Yol Tarifi

Aybastı’ya kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Aybastı’ya gelebilirsiniz. Aybastı karayolu ile Ordu şehir merkezine 44.9 km, İstanbul’a yaklaşık 877 km, Ankara’ya yaklaşık 505 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.230 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ordu Şehir Merkezinde yer alan Ordu Giresun Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ordu Giresun Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Aybastı ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.