İçeriğe geç

Aybastı Posta Kodu

Aybastı Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Aybastı Posta Kodu Sorgulama

Aybastı’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Aybastı ilçesi Hakkında

Aybastı ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz yetmiş dokuzuncu en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu’nun ilçesi olan Aybastı, Ordu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Aybastı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 250 km2’dir. Rakımı ise 741 m olarak hesaplanmıştır. Aybastı ilçesinin Kuzeyinde Kabataş, doğusunda Gölköy, batısında Korgan, Güneyinde ise Sivas ilçeleri bulunmaktadır. Aybastı ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Aybastı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Aybastı ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 22.326 nüfusa sahiptir.

Aybastı Posta Kodu
Aybastı Posta Kodu