İçeriğe geç

Ayaş Yol Tarifi

Ankara Ayaş yol tarifi; yazımızda öncelikle Ayaş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ayaş’a nasıl gidilir? Ayaş yol tarifi? Ayaş yol haritası? Ayaş İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ayaş İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara’nın ilçesi olan Ayaş, Ankara’nın yerleşim yerlerinden biridir. Ayaş İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.041km2’dir. Ayaş ilçesinin rakımı ise 955 m olarak hesaplanmıştır. Ayaş ilinin Kuzeyinde Güdül, doğusunda ise Sincan, batısında Beypazarı, Güneyinde ise Polatlı ilçeleri bulunmaktadır. Ayaş ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ayaş İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ayaş ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 13.900 nüfusa sahiptir.

Ayaş İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ayaş Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ayaş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ayaş Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ayaş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ayaş’a Nasıl Gidilir? Ayaş Yol Tarifi

Ayaş’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ayaş’a gelebilirsiniz. Ayaş karayolu ile Ankara şehir merkezine 59,6 km, İstanbul’a yaklaşık 917 km,      Bursa’ya yaklaşık 370 km, İzmir’den ise yaklaşık 571 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ankara Şehir Merkezinde yer alan Ankara Esenboğa Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ankara Esenboğa Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ayaş ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Ankara’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Ankara demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ayaş ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.