İçeriğe geç

Ayancık Yol Tarifi

Sinop Ayancık yol tarifi; yazımızda öncelikle Ayancık şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ayancık’a nasıl gidilir? Ayancık yol tarifi? Ayancık yol haritası? Ayancık İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ayancık İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop’un ilçesi olan Ayancık, Sinop’un yerleşim yerlerinden biridir. Ayancık İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 862 km2’dir. Ayancık ilçesinin rakımı ise 9 m olarak hesaplanmıştır. Ayancık ilçesinin doğusunda Erfelek, batısında Türkeli, Güneyinde ise Kastamonu ve Boyabat ilçeleri bulunmaktadır. Ayancık ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ayancık İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ayancık ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 23.686 nüfusa sahiptir.

Ayancık İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ayancık Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ayancık’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ayancık Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ayancık’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ayancık’a Nasıl Gidilir? Ayancık Yol Tarifi

Ayancık’a kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ayancık’a gelebilirsiniz. Ayancık karayolu ile Sinop şehir merkezine 80.1 km, İstanbul’a yaklaşık 630 km, Ankara’ya yaklaşık 354 km, İzmir’den ise yaklaşık 982 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Sinop Şehir Merkezinde yer alan Sinop Havalimanı’na gidebilirsiniz. Sinop Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ayancık ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ulaşımı yoktur.