Ayancık Sinop Arası Kaç KM

Ayancık Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Ayancık ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ayancık Sinop arası kaç km? Ayancık Sinop arası kaç saat? Ayancık Sinop yol tarifi? Ayancık Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ayancık ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Ayancık ilçesi;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ayancık ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 862 km2’dir. Ayancık ilçesinin coğrafi konumu ise 41° 56′ 44.8980” Kuzey ve 34° 35′ 18.0672” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ilinin yüzölçümü yaklaşık 5,805 km2dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 42° 1′ 40.7028” Kuzey ve 35° 9′ 6.2136” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ayancık Sinop Arası Kaç KM

Ayancık Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 60 km’dir.

Ayancık Sinop Arası Kaç KM

Ayancık Sinop Arası Kaç Saat

Ayancık Sinop arası kaç saat; Ayancık Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 60 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Ayancık Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Ayancık Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ayancık Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 60 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 4 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 5 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ayancık Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ayancık Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ayancık’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ayancık’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.