İçeriğe geç

Avcılar Posta Kodu

Avcılar Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Avcılar Posta Kodu Sorgulama

Avcılar’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Avcılar ilçesi Hakkında

Avcılar ilçesi alan olarak Türkiye’nin dokuz yüz yirmi beşinci en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Avcılar, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Avcılar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 50 km2’dir. Rakımı ise 85 m olarak hesaplanmıştır. Avcılar ilçesinin Kuzeyinde Başakşehir, doğusunda ise Küçükçekmece, batısında Esenyurt ve Beylikdüzü ilçeleri bulunmaktadır. Avcılar ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Avcılar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Avcılar ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 436.897 nüfusa sahiptir.

Avcılar Posta Kodu
Avcılar Posta Kodu