İçeriğe geç

Avanos Yol Tarifi

Nevşehir Avanos yol tarifi; yazımızda öncelikle Avanos şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Avanos’a nasıl gidilir? Avanos yol tarifi? Avanos yol haritası? Avanos İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Avanos İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir’in ilçesi olan Avanos, Nevşehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Avanos İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 995 km2’dir. Avanos ilçesinin rakımı ise 934 m olarak hesaplanmıştır. Avanos ilçesinin Kuzeyinde Kozaklı, doğusunda Kayseri, batısında Hacıbektaş ve Gülşehir, Güneyinde ise Nevşehir Merkez ve Ürgüp ilçeleri bulunmaktadır. Avanos ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Avanos İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Avanos ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 32.742 nüfusa sahiptir.

Avanos İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Avanos Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Avanos’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Avanos Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Avanos’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Avanos’a Nasıl Gidilir? Avanos Yol Tarifi

Avanos’a kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Avanos’a gelebilirsiniz. Avanos karayolu ile Nevşehir şehir merkezine 17.3 km, İstanbul’a yaklaşık 722 km, Ankara’ya yaklaşık 286 km, İzmir’den ise yaklaşık 779 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Nevşehir Şehir Merkezinde yer alan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Nevşehir Kapadokya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Avanos ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.