İçeriğe geç

Atkaracalar Yol Tarifi

Çankırı Atkaracalar yol tarifi; yazımızda öncelikle Atkaracalar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Atkaracalar’a nasıl gidilir? Atkaracalar yol tarifi? Atkaracalar yol haritası? Atkaracalar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Atkaracalar İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı’nın ilçesi olan Atkaracalar, Çankırı’nın yerleşim yerlerinden biridir. Atkaracalar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 234 km2’dir. Atkaracalar ilçesinin rakımı ise 1.247 m olarak hesaplanmıştır. Atkaracalar ilçesinin Kuzeyinde Bayramören, doğusunda ise Kurşunlu, batısında Çerkeş, Güneyinde ise Orta ilçeleri bulunmaktadır. Atkaracalar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Atkaracalar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Atkaracalar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 5.534 nüfusa sahiptir.

Atkaracalar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Atkaracalar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Atkaracalar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Atkaracalar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Atkaracalar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Atkaracalar’a Nasıl Gidilir? Atkaracalar Yol Tarifi

Atkaracalar’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Atkaracalar’a gelebilirsiniz. Atkaracalar karayolu ile Çankırı şehir merkezine 68,9 km, İstanbul’a yaklaşık 412 km, Ankara’ya yaklaşık 146 km, İzmir’den ise yaklaşık 764 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Çankırı’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Çankırı demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Atkaracalar ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.