İçeriğe geç

Atkaracalar Posta Kodu

Atkaracalar Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Atkaracalar Posta Kodu Sorgulama

Atkaracalar’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Atkaracalar ilçesi Hakkında

Atkaracalar ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz doksan beşinci en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı’nın ilçesi olan Atkaracalar, Çankırı’nın yerleşim yerlerinden biridir. Atkaracalar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 234 km2’dir. Rakımı ise 1.247 m olarak hesaplanmıştır. Atkaracalar ilçesinin Kuzeyinde Bayramören, doğusunda ise Kurşunlu, batısında Çerkeş, Güneyinde ise Orta ilçeleri bulunmaktadır. Atkaracalar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Atkaracalar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Atkaracalar ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 4.904 nüfusa sahiptir.

Atkaracalar Posta Kodu
Atkaracalar Posta Kodu