İçeriğe geç

Ataşehir Yol Tarifi

İstanbul Ataşehir yol tarifi; yazımızda öncelikle Ataşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ataşehir’e nasıl gidilir? Ataşehir yol tarifi? Ataşehir yol haritası? Ataşehir İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ataşehir İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Ataşehir, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Ataşehir İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 25 km2’dir. Ataşehir ilçesinin rakımı ise 79 m olarak hesaplanmıştır. Ataşehir ilçesinin Kuzeyinde Ümraniye doğusunda Sancaktepe, batısında Üsküdar, Güneyinde ise Maltepe ve Kadıköy ilçeleri bulunmaktadır. Ataşehir ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ataşehir İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ataşehir ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 425.094 nüfusa sahiptir.

Ataşehir İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ataşehir Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ataşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ataşehir Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ataşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ataşehir’e Nasıl Gidilir? Ataşehir Yol Tarifi

Ataşehir’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ataşehir’e gelebilirsiniz. Ataşehir karayolu ile İstanbul şehir merkezine 22.2 km, Bursa’ya yaklaşık 133 km, Ankara’ya yaklaşık 428 km, İzmir’den ise yaklaşık 458 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İstanbul Şehir Merkezinde yer alan İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’na gidebilirsiniz. İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ataşehir ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İstanbul’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İstanbul demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ataşehir ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.