İçeriğe geç

Atakum Yol Tarifi

Samsun Atakum yol tarifi; yazımızda öncelikle Atakum şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Atakum’a nasıl gidilir? Atakum yol tarifi? Atakum yol haritası? Atakum İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Atakum İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun’un ilçesi olan Atakum, Samsun’un yerleşim yerlerinden biridir. Atakum İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 351 km2’dir. Atakum ilçesinin rakımı ise 12 m olarak hesaplanmıştır. Atakum ilçesinin Kuzeyinde Ondokuzmayıs, batısında Bafra ve Kavak, Güneyinde ise Kavak ve Canik ilçeleri bulunmaktadır. Atakum ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Atakum İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Atakum ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 215.633 nüfusa sahiptir.

Atakum İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Atakum Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Atakum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Atakum Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Atakum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Atakum’a Nasıl Gidilir? Atakum Yol Tarifi

Atakum’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Atakum’a gelebilirsiniz. Atakum karayolu ile Samsun şehir merkezine 24.7 km, İstanbul’a yaklaşık 734 km, Ankara’ya yaklaşık 401 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.087 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Samsun Şehir Merkezinde yer alan Samsun Çarşamba Havalimanı’na gidebilirsiniz. Samsun Çarşamba Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Atakum ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Samsun’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Samsun demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Atakum ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.